American dream aneb Z východu až na západ

Autor: Anna Cuperová | 30.7.2011 o 0:19 | Karma článku: 7,26 | Prečítané:  228x

Do Budapešte sme sa chystali už tretí krát...v júni. Prvý raz sme viezli Erika na letisko...letel do Ameriky, konečne. Po toľkých rokoch plánovania  si to už zaslúžil. Druhý raz to bolo, keď sme  viezli do Pešte Dominika. Letel do Ameriky. Tento rok na takú cestu dospel. A dnes nás viezli moji rodičia. Letíme do Ameriky.  Miloš má to šťastie po druhý raz, ja som sa po minuloročnej absencii fyzickej prítomnosti lásky dočkala spoločne stráveného leta. A presne o tom budú tieto príbehy, postrehy,názory, ale aj fakty, fotky, svedectvá, spovede, usmievavé spomienky aj slzivé zážitky. Bude to o vsetkom, čo si pre nás Amerika pripravila a čo nás neminie. A to od Seattlu až po Hawaii.

 

Časť prvá: cesta tam!

Cestu do Budapešte sme poznali naspameť. Stihli sme asi 8 x zablúdiť a 13 x zle odbočiť. Potvrdzujem starú známu pravdu, značenie maďarských pozemných komunikácií je na riť Paľovu.

Dnes to vyšlo na výbornú. Až na to, že sme zaspali. Rodičom sme zakývali, vyznali si letmým vševravným pohľadom všetko, čo sme mali v tej sekunde na srdci a vydali sa na cestu smer divoký západ.

Postrehy z budapeštianskeho letiska:

Vcelku malé, sympatické, dvojterminálové letisko, so vším všudy, s pravdepodobnosťou nestratenia sa. Značenie, ako inak, však pokulháva. S vozíkom na batožinu sme hodnú chvíľu hľadali výťah, no po ňom ani stopy. Nepomohol ani zamestnanec letiska, umiestnie výťahu definoval ako „ somewhere here“

Co sa týka security kontrol, teda procesu, keď vás zamestnanci letiska ženú do radu, nútia vás vyzliecť si kadečo, najme teda opasok, sme sa nedočkali ani slova po anglicky. Maďarské frázy, pokriky, znaky a gestá…ale to všetko sú len malicherné poznámky, ktoré nemenia nič na tom, že prvý let, z Budapešte do Londýna prebehol hladko, príjemne, rýchlo a najme in schedule time, čiže načasJ

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?